Pin-Up Modelių Istorija: Nuo Klasikos iki Šiuolaikinio Stiliaus

Pin-Up Modelių Istorija: Nuo Klasikos iki Šiuolaikinio Stiliaus

Pin-up modeliai – tai modeliai, kurių masiškai gaminamos nuotraukos ir paveikslai turi plačią apeliaciją populiarioje kultūroje. Dažniausiai tai yra glamūriniai modeliai, aktorės ir mados modeliai, kurie skirti neformaliai, estetinei demonstracijai, pavyzdžiui, kabinami ant sienų. Nuo 1940-ųjų metų pin-up merginos JAV buvo žinomos kaip „cheesecake”.

Terminas „pin-up” apima piešinius, tapybą ir nuotraukas, vaizduojančias pusiau nuogas moteris. Šis terminas pirmą kartą buvo paminėtas anglų kalba 1941 metais. Pin-up merginos buvo plačiai skelbiamos žurnaluose, laikraščiuose, atvirukuose ir kalendoriuose. Vyrų atitikmuo pin-up kategorijoje, žinomas kaip „beefcake”, apima tokius garsius aktorius ir sportininkus kaip Jamesas Deanas ir Jimas Morrisonas.

Istoriškai, pin-up modeliai pradėjo formuotis 19-ojo amžiaus pradžioje, kai burleskos atlikėjai ir aktorės naudojo fotografines vizitines korteles reklamuodamos savo pasirodymus. Tokios kortelės dažnai būdavo kabinamos užkulisiuose, o jų populiarumas augo kartu su moterų matomumu viešumoje. Viena iš žinomiausių pin-up merginų buvo Betty Grable, kurios plakatai buvo itin populiarūs tarp karių per Antrąjį pasaulinį karą.

Europoje, prieš Pirmąjį pasaulinį karą, „Miss Fernande” buvo laikoma pirmąja modernia pin-up. Jos nuotraukos, kurios rodė gausų dekoltė ir net visišką nuogumą, buvo branginamos karių abiejose karo pusėse.

1930-aisiais, „Vargas Girls”, piešiamos Alberto Vargaso, tapo žinomomis dėl savo grožio, o vėliau, per karą, šios iliustracijos pradėjo įgauti daugiau seksualumo. Vargas merginos buvo naudojamos kaip lėktuvų nose art, simbolizuojančios sėkmę ir patriotizmą.

Feministinis kontekstas pin-up modelių pasaulyje taip pat yra svarbus. Maria Buszek, knygos „Pin-up Grrrls” autorė, teigia, kad pin-up merginos leidžia moterims išreikšti savo seksualumą. Tačiau yra ir kritikų, kurie mano, kad šios nuotraukos gali turėti neigiamą poveikį moterų įvaizdžiui ir moralės normoms.

Pin-up stiliaus makiažas dažnai buvo paprastas, su ryškiu raudonu lūpdažiu ir išryškintomis akimis. 1950-aisiais, šis stilius tapo ikoniškas, o mados pasaulyje jis vėl sugrįžo, pavyzdžiui, per Katy Perry.

Šiandien pin-up kultūra gyvuoja ir toliau, įkvėpdama šiuolaikinius menininkus ir modelius. Dita Von Teese, Lana Del Rey ir Beyoncé – tai tik keletas šiuolaikinių figūrų, kurios naudoja pin-up estetiką savo kūryboje.

Taigi, pin-up modeliai ne tik atspindi tam tikrą laikotarpį, bet ir nuolat evoliucionuoja, prisitaikydami prie šiuolaikinės kultūros ir grožio standartų.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *