Jannah: Islamo Rojus Ir Jo Apibūdinimas

Jannah: Islamo Rojus Ir Jo Apibūdinimas

Jannah (arab. جَنَّةٍ) yra islamo koncepcija, kuri apibūdina galutinę ir amžiną teisiųjų buveinę. Šis terminas, dažnai verčiamas kaip „rojas“ arba „sodas“, pasirodo Korane 147 kartų. Tikėjimas pomirtiniu gyvenimu yra vienas iš šešių tikėjimo principų tiek sunizme, tiek dvylikos šiitų tikėjime, ir tai vieta, kur „tikintieji“ (Mumin) mėgausis malonumais, o netikintieji (Kafir) kentės Jahanname.

Jannah Aprašymas

Jannah yra apibūdinama kaip vieta, kurioje laukia fiziniai malonumai – sodai, gražios valgytojos, vynas be neigiamų pasekmių. Malonumai, kuriuos patirs Jannah gyventojai, priklausys nuo jų dorumo. Jannah malonumai tiesiogiai kontrastuoja su Jahannamo kančiomis, ir Koranas juos aprašo kaip fizinius, psichinius ir dvasinius potyrius.

Terminologija

Jannah dažnai verčiama kaip „paradisas“, tačiau kita, artimesnė šiam terminui, yra Firdaus (arab. فردوس), kuris tiesiogiai reiškia „paradizą“ ir buvo pasiskolintas iš persų kalbos žodžio „Pardis“. Firdaus minimas Korano 18:107 ir 23:11 kaip aukščiausia dangaus lygis.

Gyventojai ir Išgelbėjimas

Koranas nurodo, kad į Jannah pateks tik tie, kurie laikosi dorų gyvenimo principų: „tie, kurie susilaiko nuo blogio, laikosi pareigų, tiki Dievo apreiškimais ir daro gerus darbus“. Taip pat manoma, kad jinnai ir angelai gali rasti išgelbėjimą, priklausomai nuo to, ar jie priima Dievo vadovavimą.

Malonumai Jannah

Jannah aprašoma kaip vieta, kur „jie turės viską, ko norės, amžinai“. Koranas apibūdina Jannah kaip sodą su gausybė vaisių, tekančių upių ir nuolatine jaunyste. Inhabitants mėgausis gausiais patiekalais ir gėrimais be persivalgymo jausmo, o šalta ir karšta temperatūra bus idealiai subalansuota.

Jannah Ir Edeno Sodas

Islamo teologijoje dažnai diskutuojama, ar Edeno sodas, kuriame gyveno Adomas ir Hava, yra tas pats, kas Jannah. Dauguma mokslininkų laikosi nuomonės, kad Jannah ir Jahannam buvo sukurtos jau prieš Teismo dieną ir egzistuoja kartu su mūsų pasauliu.

Palyginimas Su Kitomis Religijomis

Jannah dalijasi „Teisiųjų sodų“ pavadinimu su judaizmo koncepcija. Taip pat, krikščionybės koncepcijos rojuje patenka į panašias temas, tokias kaip gausybė vaišių ir malonumų.

Visi šie aspektai atskleidžia, kad Jannah yra ne tik fizinė vieta, bet ir dvasinė būsena, kurią siekia kiekvienas tikintysis.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *